× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

بازنگری در میزان بودجه پژوهشی کشور

ابراهیم واشقانی‌ فراهانی شامگاه گذشته در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، با تاکید بر اینکه اعتبارات یکی از لازمه‌های پیشرفت علمی است، افزود: امیدواریم در میزان بودجه پژوهشی کشور بازنگری شود.

وی ادامه داد: انتظار ما از دولت این است که میزان اعتبارات پژوهشی مطابق سندهای بالادستی نظام عملیاتی شود تا این امید در دل جامعه فرهیخته ایجاد شود که به راه خود ادامه دهند.

واشقانی‌فراهانی، خراسان رضوی را همواره در برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش پیشاهنگ و پیشرو دانست و اظهار کرد: امیدواریم این استان پیشتازی خود را حفظ کند؛ امروز در نمایشگاه هفته پژوهش تنها بخشی از ظرفیت‌ها و فعالیت‌های مختلف خراسان رضوی در حوزه‌های متعدد پژوهشی به نمایش گذاشته می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه قطعا ظرفیت‌های خراسان رضوی در ارائه دستاوردهای نوین پژوهش و فناوری بسیار گسترده‌تر است، عنوان کرد: ما امیدوار هستیم پیوند مبارکی که بین دانشگاه‌های استان و نهاد دولتی به وجود آمده، بیش از پیش استوار باشد و هردو طرف از نتایج مثبت آن بهره‌مند شوند.

وی با اعلام اینکه یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش ارائه دستاوردهای پژوهشی است، تصریح کرد: صاحبان صنایع و بخش خصوصی می‌توانند در این نمایشگاه از آخرین دستاوردهای فناوری جامعه دانشگاهی اطلاع پیدا کنند.

واشقانی‌فراهانی گفت: این دستاوردها می‌توانند با سرمایه‌گذاری مشترک یا مستقل بخش خصوصی وارد چرخه تولید ثروت و درنهایت چرخه اقتصادی کشور شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان “اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل”، یادآور شد: اقتصاد دانش بنیان محرک اصلی این شعار است حوزه پژوهش و فناوری یکی از عرصه‌هایی است که باید بیشترین هزینه در آن انجام شود و این بخش پردرآمدترین فعالیتی است که یک کشور می‌تواند داشته باشد؛ زیرا امروز کشورها را براساس نیروی انسانی فرهیخته و دانش فنی آن ارزیابی می‌کنند.

ایسناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه