× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

تقبل نیمی از هزینه طرح‌ حفظ قرآن در دانشگاه ها توسط وزارت بهداشت

دکتر محمدمهدی بحرالعلوم در نشست «هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی برنامه عملیاتی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی» افزود: با توجه به اینکه حفظ قرآن در میان جوانان و دانشجویان از مطالبات مقام معظم رهبری است، مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت آمادگی دارد تا طرح‌های حفظ قرآن را به صورت مشارکتی با دانشگاه‌ها به انجام برساند.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به تبیین مشوق‌های فرهنگی در فعالیت‌های قرآن و عترت پرداخت و ضمن اشاره به برگزاری اردوهای قرآنی و کارگاه‌های مهارت‌های زندگی قرآنی خواستار همکاری و مشارکت بیشتر دانشگاه‌ها در پیشبرد بخش معنوی و سلامت خانواده شد.

وی با اشاره به بودجه حمایتی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: این معاونت هم اکنون برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت از اقدامات و فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها دارد.

بحرالعلوم افزود: در این حوزه به طور ویژه بودجه‌ پژوهشی برای طرح‌های پژوهشی دانشگاه‌ها در خصوص پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآنی، طرح‌های حفظ قرآن و نیز برنامه‌های کانون های دانشجویی قرآن و عترت در نظر گرفته شده است.

وی با تشریح طرح حفظ قرآن وزارت بهداشت که به تازگی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، گفت: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت آمادگی دارد تا ۵۰ درصد هزینه برگزاری طرح را متقبل شود.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت افزود: اداره بازرسی وزارت بهداشت پایش میدانی برنامه عملیاتی را عهده دار است و تیم‌های سه نفره‌ای را به این منظور به صورت حضوری به دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهد فرستاد تا روند اجرای طرح‌های یاد شده را رصد کنند.توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه