× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

تقدیر از برنامه‌نویسان برتر در مراسم اختتامیه سومین ماراتن برنامه‌نویسی

در مراسم اختتامیه سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور از برنامه‌نویسان برتر این ماراتن تقدیر شد.

مراسم اختتامیه «سومین دوره ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه» در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور دکتر محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات، دکتر داوود رشتچیان معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، استادان دانشگاه، تیم‌های شرکت‌کننده و برخی از حامیان این مسابقات برگزار شد.

دکتر حمیدرضا ربیعی، دبیر برگزاری این ماراتن با اشاره به اینکه ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه تنها رقابتی نیست که دانشگاه صنعتی شریف برای دانشجویان خود در سال جاری در نظر گرفته است، گفت: «به عنوان مثال یکی از نبردهایی که امسال در آبان‌ شاهد آن هستیم، نبرد «کاپ‌کد» یا برنامه‌نویسی آنلاین است که سال گذشته شاهد شرکت ۸ هزار نفر در این مسابقات بودیم».

او افزود: «در ماراتن امسال، شاهد شرکت ۲۰۰ نفر در قالب ۶۰ تیم بودیم که در این میان ۲۰ تیم از پایتخت، ۱۳ تیم از شهر مشهد، ۶ تیم از اصفهان، پنج تیم از یزد، سه تیم از شیراز و سه تیم از گیلان، استان‌های گرگان، مرکزی، گلستان و همدان هر کدام ۲ تیم و قم، آذربایجان غربی و کردستان هر کدام یک تیم در این مسابقات شرکت کردند؛ بعلاوه تعداد خانم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها به ۳۰ نفر و تعداد آقایان به ۱۷۰ نفر می‌رسید؛ و رنج سنی افراد شرکت‌کننده در این مسابقات نیز از ۱۴ سال تا ۳۵ سال بوده است«.

ربیعی ادامه داد: «چالش اصلی این ماراتن بهبود ارتباط میان صنعت کشور و دانشگاه است، به عنوان مثال در سال گذشته دانشگاه صنعتی شریف برای شرکت همراه اول علاوه بر تولید فناوری‌های پیشرفته، حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کسب درآمد و تولید ثروت کرده بود«.

او افزود: «هدف اصلی ما این است که سال به سال ارتباط دانشجویان خود را با صنعت کشور تنگ‌تر کنیم و در راستای رشد کشور و اقتصاد مقاومتی پیش برویم«.

سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور با اهداف بنیادی همچون ایجاد فرصت لذت بردن در فرآیندی مرکب از آموزش، تجاری‌سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب و کارهای نو، لذت حل مساله به شیوه‌های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی موبایل، توجه به رغبت‌ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادهای در حوزه برنامه‌نویسی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این ماراتن دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های سراسر کشور در قالب تیم‌های سه یا چهار نفره در مدت زمان ۴۸ ساعت فرصت داشتند تا نسخه اولیه یک نرم‌افزار موبایل را با موضوع مشخص شده از طرف کمیته داوری برنامه‌نویسی و ارائه کنند.

تیم داوری مسابقات متشکل از استادان و متخصصان حوزه برنامه‌نویسی و با سرپرستی آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف و با مدیریت ربیعی، پس از بررسی از میان ۶۰ تیم حاضر در ماراتن ۱۳ تیم را جهت رقابت نهایی انتخاب کردند.

به این ترتیب ۱۳ تیم نهایی در مراسم اختتامیه به رقابت با یکدیگر پرداختند تا تکلیف تیم برتر مشخص شود. و در نهایت هیات داوران پس از جمع‌بندی تیم‌های مهربانه، فیبز و نارنگی به ترتیب به عنوان تیم‌های اول تا سوم معرفی کرد.

آناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه