× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

ثبت نام دانشجویان ورودی جدید واحد علوم تحقیقات بصورت اینترنتی

برای اولین بار در سطح واحدهای دانشگاه آزاد تمامی مراحل ثبت نام دانشجویان ورودی های جدید این واحد دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی بصورت اینترنتی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم تحقیقات، ساسان بابایی معاون آموزشی واحد علوم تحقیقات گفت: در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ بیش از ۱۷ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقطع دکتری تخصصی این واحد دانشگاهی پذیرفته شده اند.

وی افزود: با توجه به تعداد پذیرفته شدگان و به منظور کاهش حجم مراجعات در زمان ثبت نام و تسهیل روند ثبت نامی برای پذیرفته شدگان تمامی مراحل ثبت نام بصورت مجازی و اینترنتی پیش بینی و اجرا شد.

معاون آموزشی واحد علوم تحقیقات ادامه داد: براین اساس ضمن توسعه نرم افزار آموزشی موجود، روند ثبت نام با حداقل وابستگی با حضور پذیرفته شدگان اجرا شد.

بابایی با بیان اینکه در گذشته مراحل ثبت نام از ورودی های جدید بصورت حضوری و با تشکیل پرونده فیزیکی همراه بود، افزود: در سال تحصیلی جدید پذیرفته شدگان جدیدالورود برای ثبت نام اینترنتی در مرحله اول با مراجعه به سایت واحد علوم و تحقیقات و تکمیل فرم های مربوطه، مدارک لازم برای ثبت نام را اسکن کرده و در سایت بارگذاری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم پس از بررسی و تایید مدارک ارسال شده توسط کارشناسان آموزشی واحد علوم تحقیقات، پذیرفته شدگان با پرداخت شهریه ثابت مصوب سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، شماره دانشجویی و رمز مخصوص به خود را دریافت کرده و می توانند مبادرت به انتخاب واحد کرده و در کلاس های خود حضور یابند.

معاون آموزشی واحد علوم تحقیقات تاکید کرد: در مرحله سوم دانشجویان جدیدالورود که بصورت اینترنتی ثبت نام کرده اند همزمان با شرکت در کلاس ها با ارائه اصل مدارک نسبت به تطبیق آن با مدارک ارسالی از طریق ثبت نام اینترنی، به بخش آموزش دانشکده خود مراجعه و مراحل ثبت نامی را تکمیل می کنند.

بابایی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگانی که به دلایل موجه نتوانسته اند از طریق اینترنت ثبت نام کنند یا مراحل ثبت نامی آنها تکمیل نشده می توانند در بازه زمانی تعیین شده (سوم تا هفتم مهرماه سال جاری) و طبق برنامه زمان بندی اعلام شده در سایت واحد با مراجعه حضوری نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نامی خود اقدام کنند.

بابایی افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، روند ثبت نام اینترنتی برای پذیرفته شدگان تمامی مقاطع تحصیلی این واحد دانشگاهی از سال جاری اجرایی خواهد شد.

مهرتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه