× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

جامعه بیش از هر زمانی به نقد دانشجویان نیاز دارد

‌  فردین اخلاقیان، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه کردستان برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: امروز همه کشورها به دنبال توسعه پایدار هستند که دستیابی به این مهم به ابزار نیاز دارد و برای رقم زدن توسعه باید این ابزار لازم فراهم شود.

وی افزود: علم و دانش و همچنین توانایی ارزیابی و نقادی مهمترین ابزار است که خوشبختانه همه آنها در دانشگاه وجود دارد و بر این اساس مسئولیت رقم زدن توسعه بر عهده دانشجویان است.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه جامعه امروز ایران بیش از همیشه به تحول نیاز دارد، عنوان کرد: دانشجویان با تجهیز خود به علم و با روحیه نقادانه، شجاعت و آزادگی خود بهترین افراد برای ایجاد تحول در جامعه هستند و باید فضای لازم برای نقش آفرینی آنان فراهم شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشجویان پویاترین و بیدارترین قشر جامعه هستند، باید دانشگاه را به فضای پویایی برای بیان دیدگاه‌های مختلف آنان تبدیل کنیم و فرصت اظهارنظر به همه دیدگاه‌ها داده شود.

اخلاقیان به سابقه جنبش دانشجویی در ایران اشاره کرد و افزود: جنبش دانشجویی با دارا بودن ویژگی‌هایی نظیر صداقت، پاکی، بی آلایشی، ضد استعمار و استکبار بودن می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت و توسعه جامعه ایفا کند.

وی از دانشجویان خواست تا با فعالیت‌های خود در عرصه‌های مختلف اجتماعی، تحول و توسعه جامعه را رقم زنند و از رسالت اصلی خود که همان کسب علم است، غافل نمانند.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه جامعه امروز ایران با چالش‌های زیادی روبروست، خاطرنشان کرد: جوانان و به ویژه قشر آگاه جامعه با آگاهی خود می‌توانند به رفع این چالش‌ها کمک کرده و توسعه پایدار را برای کشور رقم زنند.


ایسناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه