× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

جایزه مسابقه بین‌الملل معماری به پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات اهدا شد

بمراسم اهدای جوایز مسابقه اینسپایرلی در پراگ با حضور وزیر فرهنگ و وزیر آموزش پراگ و رئیس اتحادیه معماران اروپا UIA سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفرای متعدد از کشورهای شرکت کننده در مسابقه در پراگ برگزار شد.

سمیه روانشادنیا سرپرست گروه طراحی با بیان اینکه مسابقه اینسپایرلی یکی از موفق‌ترین مسابقات حمایت کننده استعدادهای جوان معماری و طراحی در سال ۲۰۱۵ بوده است، گفت: در این دوره از مسابقات استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016 که با حمایت UIA برای دانشجویان، معماران و طراحان جوانتر از ۳۵ سال برگزار شد، پروژه «میدان آذربایجان» از ایران ارائه و مورد ارزیابی و بررسی داوران قرار گرفت.

طرح «میدان آذربایجان» پس از طرح‌هایی از کشورهای ایتالیا و ژاپن به طور مشترک با طرح دیگری از ایتالیا حائز رتبه سوم این دوره از مسابقات بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016، شد

وی با بیان اینکه مجموعه INSPIRELI اولین شبکه اجتماعی است که برای معماران و طراحان جهان، فضایی برای اشتراک گذاری رایگان، ارائه طرح‌ها و ارتباط مستقیم با معماران، طراحان و تیم های اجرایی در سراسر دنیا را فراهم آورده است، افزود: در این مسابقات هر شرکت کننده با بارگذاری یک تا سه عکس از طرح های خود در پروفایل شخصی اش، در مسابقه شرکت کرده که با توجه به نظر و آرای مردمی و در نهایت نتیجه داوری طرح های برگزیده انتخاب می شوند.

این پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: در این دوره از مسابقات اینسپایرلی ۱۰۵۲ شرکت کننده از ۹۹ کشور و ۳۰۰ دانشگاه جهان با بارگذاری ۲۹۰۳ تصویر شرکت کرده بودند. پس از آرای مردمی که حدود ۲۵۹۲۶ بود، هیأت داوران این مسابقات که متشکل از ۵۵ معمار برجسته از ۳۹ کشور جهان بودند، ۵۰ طرح را برای فینال مسابقات انتخاب کردند. در نهایت از میان این ۵۰ طرح در دور پایانی سه طرح با رأی داروان و یک طرح از مجموعه آرای عمومی به عنوان طرح‌های برگزیده منتخب شدند.

به گزارش آنا، تندیس «بالهایی رو به آینده» اثر Borek Sipek به نفرات برگزیده داوران، جوایز بین المللی به رتبه های اول تا سوم، جایزه طرح منتخب اعضا و طرح منتخب آرای مردمی در پراگ در مراسمی رسمی با حضور وزیر فرهنگ و وزیر آموزش پراگ و رئیس اتحادیه معماران اروپا UIA سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفرای متعدد از کشورهای شرکت کننده در مسابقه اهدا شد.

طرح «میدان آذربایجان» پس از طرح‌هایی از کشورهای ایتالیا و ژاپن به طور مشترک با طرح دیگری از ایتالیا حائز رتبه سوم این دوره از مسابقات بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016، شد. طرحی از کشور فرانسه نیز در بخش آرای مردمی به عنوان طرح برتر برگزیده شد.

طرح «میدان آذربایجان» به سرپرستی سمیه روانشادنیا دانشجویی واحد علوم و تحقیقات و با همکاری عطاء‌الدین ششمانی و محمدمهدی واحدی، طراحی شده است. این طرح در سال گذشته نیز موفق به کسب رتبه اول مسابقات بین المللی طراحی میدان آذربایجان شده است.

آناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه