× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.
4

جزئیات برگزاری کنفرانس ملی سیاست‌گذاری در آموزش عالی ایران

دکتر ابراهیم صالحی عمران با اعلام این خبر گفت: انجمن آموزش عالی ایران با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای و حمایت سایر دستگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور چهارمین کنفرانس ملی خود را با محوریت سیاست‌گذاری در آموزش عالی ایران در تاریخ پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در دانشکده دکتر شریعتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌کند.

وی درباره محورهای برگزاری این همایش افزود: مبانی نظری و معرفتی در سیاست‌گذاری آموزش عالی، سیاست گذاری و گسترش کمی و کیفی آموزش عالی در ایران، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در آموزش عالی ایران، تاریخچه سیاست گذاری در آموزش عالی ایران، چالش‌ها و بحران‌های سیاست گذاری در آموزش عالی در ایران، بررسی سیاست‌گذاری خرد و کلان آموزش عالی، چالش‌های انسجام بخشی در سیاست گذاری آموزش عالی، بررسی رویکردهای عرضه و تقاضا در آموزش عالی، سیاست‌گذاری کیفیت و اعتباربخشی در آموزش عالی، سیاست‌گذاری در رویکرد توسعه انواع نظام‌های آموزش عالی، مدل‌ها و رویکردهای نوین در سیاست‌گذاری، ذینفعان و سیاست‌گذاری آموزش عالی ایران، تربیت نیروی انسانی و سیاست گذاری در آموزش عالی، سیاست گذاری فرهنگی آموزش عالی، سیاست گذاری اقتصادی آموزش عالی، سیاست گذاری آموزش عالی و علم و فناوری، مطالعات تطبیقی در سیاست گذاری آموزش عالی و جامعه شناسی سیاست گذاری آموزش عالی از محورهای این کنفرانس است.

صالحی خاطرنشان کرد: همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، دانشگاه مازندران، دانشگاه جامع علمی-کاربردی، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز نشر دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمسیون ملی یونسکو در ایران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از حامیان برگزاری این همایش بوده‌اند که این همایش هم با حضور حداکثری مهمانانی از همین مراکز برگزار خواهد شد. اما سخنرانان اصلی این همایش هنوز مشخص نشده‌اند.

به گفته رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای این کنفرانس روز ۵ اردیبهشت در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی به نشانی (تهران، میدان بهمن، بزرگراه شهید تندگویان، خیابان میثاق جنوبی، خیابان ۶۱ شرقی) برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنفرانس ملی سیاست‌گذاری در آموزش عالی ایران می‌توانند به وب‌سایت همایش به نشانی http://pmhei.ir مراجعه کنند.

 

آنا

برچسب ها: ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه