× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.
3

رقابت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری در کنکور ۹۷

دکتر حسین توکلی گفت: آزمون سراسری سال ۹۷ برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه و شبانه و نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام‌نور، رشته‌های بازآزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر برگزار می‌شود.

وی افزود: در این آزمون یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و ۴۱۲ هزار و ۵۱۲ نفر زن هستند، به عبارت‌ دیگر ۵۹٫۳۳ ثبت‌نام کنندگان زن و ۴۰٫۷۷ درصد مرد هستند.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: آمار ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۹۷ نسبت به ۹۶، ۲۷ هزار و ۴۶۶ نفر بیشتر است و مانند سال‌های گذشته به دواطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف اجازه داده شده است که در گروه‌های آزمایشی زبان و هنر نیز شرکت کنند، براساس آمارها ۶۶ هزار و ۶۴۹ داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۱۳۸ هزار و ۸۶ داوطلب در گروه آزمایشی زبان خارجه ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلی ادامه داد: با جمع ثبت‌نام‌کنندگان گروه‌های هنر و زبان‌های خارجه مجموعا یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: کارت ورود به جلسه آزمون از روز یکشنبه ۳ تیر منتشر می‌شود و تا روز چهارشنبه ۶ تیر ادامه دارد.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان باید توجه داشته باشند که علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه گروه آزمایشی اصلی، کارت ورود به جلسه گروه‌های آزمایشی شناور را نیز تهیه کنند.

توکلی بیان کرد: آزمون سراسری ۹۷، در ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود. نتیجه اولیه به صورت کارنامه دهه دوم مرداد ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش اعلام می‌شود.

آناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه