× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

علل مصرف دخانیات و مواد مخدر در دانشگاهها بررسی شد

همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی  دانشگاه عاری از دخانیات به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این همایش و نمایشگاه دانشجویی، نمایندگان ۲۰ دانشگاه منطقه ۹ کشوری و ۳۰ دانشگاه دولتی و غیر دولتی استان خراسان رضوی شرکت کردند که مشارکت دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی برای اولین بار صورت گرفت.

هدف از این همایش تبیین نقش دانشجویان و همسالان در گسترش فعالیت های بهداشت روانی، جلب حمایت حداکثری دانشجویان در پیشگیری از سوء مصرف مواد بویژه سیگار و قلیان (دخانیات) در دانشگاه‌های منطقه، استفاده بیشتر از ظرفیت و توانمندی های علمی، فرهنگی، هنری و اجرایی دانشجویان در برنامه های اجتماعی، ارتقاء سطح سلامت روانی، اخلاقی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه‌های منطقه بود.

همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی در دو بخش مسابقه دانشجویی و پنل تخصصی برگزار شد. در بخش اول، مسابقه دانشجویی پیرامون موضوع دانشگاه عاری از دخانیات در قالب های کتاب، مقاله، پژوهش، عکس، نقاشی، کاریکاتور، فیلم کوتاه و نمایشنامه، بود. در این بخش بیش از ۱۵۰ اثر از دانشجویان دریافت و موردارزیابی قرار گرفت و آثار منتخب مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین دو پنل تخصصی با موضوعات نقش کانون همیاران سلامت روان در بهداشت روانی دانشجویان و علل مصرف دخانیات و مواد مخدر در محیط های دانشگاهی برگزار شد.

مهرتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه