× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.
1

مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی العالمیه برگزار می‌شود

حجت الاسلام علی عباسی پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات مرکز جامعه المصطفی تشکیل شد از برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید این نهاد علمی خبر داد.

وی گفت: مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ المصطفی روز پنجشنبه  ۱۶ شهریورماه در تالار قدس مجتمع آموزشع عالی امام خمینی(ره) از ساعت ۱۰ الی ۱۲:۳۰ برگزار خواهد شد.

معاون آموزش جامعه المصطفی افزود: سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و رئیس جامعه المصطفی و آیت الله مقتدایی عضو جامعه مدرسین و رئیس هیئت امنای جامعه المصطفی، تکریم  ۴۴ نفر از طلاب و دانش پژوهان برتر در مقاطع تحصیلی مختلف و نیز تقدیر از مدیران مکتب نرجس مشهد به عنوان واحد نمونه المصطفی از برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

پیشگام در طراحی نظام آموزشی نوین

وی شعار سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی العالمیه را تحول نظام جامع آموزشی و مرجعیت معرفتی عنوان کرد و گفت: این نهاد علمی در طراحی نظام آموزشی نوین از پیشگامی خاصی به ویژه در حوزه علوم اسلامی انسانی برخوردار است.

حجت الاسلام عباسی با اشاره به وجود حدود ۱۵۰ رشته در گرایش‌های مختلف در جامعه المصطفی، تصریح کرد: این نهاد علمی به لحاظ تنوع رشته‌ای و استانداردسازی مقاطع و محتوا از پیشگامی خاصی برخوردار است.

وی با بیان اینکه طرح بازنگری نظام آموزشی المصطفی در دستور کار این معاونت قرار گرفته، ادامه داد: امروز این طرح تحول تا حد زیادی آماده است و امیدواریم از امسال بخش‌هایی از طرح جدید اجرایی شود.

معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه گفت: در این طرح جدید حوزه‌ها و قلمروهای علمی به ۶ حوزه اصلی دانشی چون فقه و اصول، علوم قرآن و حدیث، حکمت و ادیان، تاریخ و سیره، علوم انسانی، فرهنگ و زبان تقسیم می‌شود.

تحصیل ۳۰ هزار دانش پژوه در جامعه المصطفی

وی به توسعه سطوح و نظام آموزشی حوزه‌ای در این طرح جدید اشاره کرد و افزود: اکنون با حضور ۳ هزار استاد و اعضای هیئت علمی پذیرای نزدیک به ۳۰ هزار دانش پژوه در داخل و خارج از کشور در رشته‌های مختلف علمی خواهیم بود.

حجت الاسلام عباسی ارائه صدها عنوان کتاب را از دستاوردهای ارزشمند این نهاد آموزشی دانست و گفت: امروز بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب آموزشی توسط المصطفی منتشر شده  که در مراکز مختلف مورد استقبال قرار گرفته است.

وی از اجرای طرح نظام دروس آزاد در سال جدید خبر داد و ابراز داشت: با اجرای این طرح ارتباط وسیع‌تری میان نظام آموزشی المصطفی و نظام حوزه‌ای اتفاق خواهد افتاد.

معاون آموزش جامعه المصطفی ادامه داد:  سالانه بالای ۳ هزار و ۵۰۰ نفر پذیرش داریم، نزدیک به ۲۵ درصد دانش پژوهان از خواهران هستند، حدود ۲۰۰ مرکز پیوسته با مجوز المصطفی فعالیت دارند و نزدیک به ۵ هزار نفر تحت پوشش آموزش‌های مجازی قرار دارند.

مهر

برچسب ها: , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه