× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

کارنامه آزمون دکتری منتشر شد/ آغاز انتخاب رشته از ۹ اردیبهشت

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ می‌توانند با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org کارنامه خود را مشاهده کنند.

از ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ حاضر در جلسه آزمون ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. تعداد ۱۳ هزار و ۶۳۸ داوطلب به علت نداشتن حدنصاب نمره علمی لازم مجاز به انتخاب رشته نیستند.

از میان افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند ۷۵ هزار و ۱۴۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته محل‌های دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین کدرشته محل‌های سایر دوره‌ها هستند و ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته‌های تحصیلی از سایر دوره‌های آموزش عالی ( به جز دوره روزانه دانشگاه‌های و موسسات آموزش عالی دولتی) هستند.

علاوه بر صدور کارنامه اولیه برای همه ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه برای ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب غایب در جلسه نیز کارنامه‌ای مبنی بر غایب بودن آن‌ها صادر می‌شود.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

با توجه به ضوابط، داوطلبانی که بر اساس مفاد اطلاعیه که به همراه کارنامه آن‌ها امروز منتشر شده است و مجاز به انتخاب رشته شده باشند، برای پذیرش در کدرشته محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۹ اردیبهشت تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ به سایت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، با رعایت ضوابط نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته‌های تحصیلی مربوط به ترتیب اولویت علاقه خود را در فرم رشته اینترنتی انتخاب کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، برای پذیرش در کدرشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی پس از مشاهده کارنامه می‌توانند برای انتخاب رشته در تاریخ تعیین شده به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و پس از مطالعه دفترچه انتخاب راهنمای رشته این دانشگاه و اطلاعیه مربوطه، نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته‌های تحصیلی مربوط اقدام و کدرشته محل‌ها را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

امکان انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ در هر دو سایت سازمان سنجش و مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی امکان پذیر است.

آناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه