× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

کانون‌های دانشجویی ازدواج را با فرهنگ‌سازی در دانشگاه فراگیر کنند

دکتر حسام‌الدین علامه در جشن بزرگ خیریه سیب سرخ که شامگاه گذشته، ۲۸ آذرماه به همت کانون خیریه دانشجویی سیب سرخ دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تالار شهدای این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای امروز نگاه سوسیالیستی که دولت کاملاً محور باشد و حجم عظیمی از فعالیت‌های مدنی را بر عهده بگیرد، جواب نمی‌دهد؛ به همین دلیل سازمان‌های مردم نهاد و NGOها وارد می‌شوند و در امور مختلف حوزه اجتماعی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: امروزه در وزارت بهداشت، کانون‌های فرهنگی و هنری بسترهای مناسبی ایجاد کرده‌اند تا دانشجویان علاقه‌مند بخشی از وقت خود را به ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اختصاص دهند.

مدیرکل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در روایات دینی سخاوت به‌عنوان یک صفت برجسته انبیاء و اولیاء مطرح شده است، گفت: در بحث ازدواج باید دوستان وارد عمل شوند؛ چراکه با حرف و سخنرانی و برنامه‌های جانبی، کارها پیش نمی‌رود.

علامه گفت: امیدوارم مسؤولان بستر را به گونه‌ای فراهم کنند که در حوزه معاونت فرهنگی با همکاری معاونت بهداشت در اردیبهشت‌ماه سال آینده بتوانیم برنامه مناسبی برای ازدواج دانشجویی ارائه دهیم و فضای دانشگاه همیشه پرنشاط باشد.

وی همچنین با ابراز امیدواری از اینکه دانشجویان و مسؤولان با خلاقیت‌هایی که در فضای کانون‌ها وجود دارد، کمک کنند تا امر ازدواج در دانشگاه فراگیر شود، تصریح کرد: با استفاده از این بسترها می‌توان برای ازدواج فرهنگ‌سازی کرد تا شرایط به گونه‌ای فراهم شود که شاهد ازدواج‌های دانشجویی گسترده در دانشگاه علوم پزشکی اهواز باشیم.

در جشن بزرگ خیریه سیب سرخ، با حمایت مهمانان مراسم که برخی از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و وررزشکاران مطرح استان بودند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان برای مصارف خیریه مانند تأمین کمک هزینه‌های ازدواج دانشجویان جمع‌آوری شد که البته این کمک‌ها همچنان در حال افزایش است.

ایسناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه