× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

۵ موضوعی که قبل از ثبت‌نام در دانشگاه مجازی باید بدانید

مهمترین چالشی که در برابر دانشجویان دوره‌های مجازی وجود دارد شناسایی بهترین دانشگاه است. مجموعه‌ای از سوالاتی را که باید قبل از انتخاب دانشگاه به آنها پاسخ داده شود، در ادامه می‌آید.

۱-  از اعتبار موسسه اطمینان کافی دارید؟

بسیاری از شرکت‌ها برای استخدام کارکنان به اعتبار مراکز آموزشی آنها دقت می‌کنند و این موضوع اهمیت ویژه‌ای برای آنها دارد.

۲- هزینه ثبت‌نام و تحصیل در این دانشگاه‌ها چقدر است؟

مطمئنا شرکت در این دانشگاه‌ها هزینه دارد و این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل صرفا محدود به ثبت‌نام نمی‌شود و می‌بایست شهریه‌ها، کتاب‌ها و هزینه‌های جانبی را در نظر بگیرید و بعد نسبت به ثبت‌نام اقدام کنید.

۳- نحوه یادگیری شما چگونه خواهد بود؟

دانشجویان در دانشگاه‌های مجازی نیز باید جزوه بنویسند، مطالعه داشته باشند، پروژه تحویل دهند و در امتحانات شرکت کنند. دانشگاهی را انتخاب کنید که در تمام این موارد با شفافیت کار می‌کند و شما قابلیت انطباق با برنامه‌های آن را داشته باشید.

۴- کمک‌ها و پشتیبانی دانشگاه از شما تا چه حدی است؟

در دانشگاه‌های مجازی چیزی به نام شرکت فیزیکی در کلاس وجود ندارد و به احتمال قوی دانشجویان هیچ وقت با استادشان ملاقاتی نخواهند داشت. اما به عنوان یک دانشجو پشتیبانی و حمایتی که از دانشگاه خواهید داشت تاثیر بسزایی در موفقیت علمی و تحصیلی شما خواهد داشت. بنابراین دانشگاهی را انتخاب کنید که امکانات مناسبی نظیر ارتباط بین دانشجویان در این زمینه فراهم کند.

۵- آیا مدرک شما برای کار تخصصی و کارآموزی کفایت می‌کند؟

از سرفصل‌های ارائه شده در طول زمان تحصیل و به‌ روز بودن آنها اطمینان حاصل کنید. یک دوره آموزشی مناسب باید شما را برای اشتغال در یک شغل مرتبط و تحصیل در مقاطع بالاتر آماده کند.

ایسناتوجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه