× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

آخرین جزییات زمان و نحوه برگزاری کنکور گروه‌های آزمایشی سال ۹۷

دکتر حسین توکلی گفت: آزمون سراسری سال ۹۷ در هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه در یک مرحله برگزار می‌شود و داوطلبان هر یک از گروه‌ها در یک مرحله به سوالات پاسخ می‌دهند.

وی افزود: آزمون سراسری سال ۹۷ در دو نوبت صبح و بعدازظهر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر در ۳۷۵ شهرستان و بخش و ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون عمومی و اختصاصی گروه‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج‌شنبه ۷ تیر، آزمون عمومی و اختصاصی گروه هنر بعدازظهر پنج‌شنبه، آزمون عمومی و اختصاصی گروه علوم تجربی صبح جمعه ۸ تیر و آزمون عمومی و اختصاصی گروه هنر در بعداظهر جمعه ۸ تیر برگزار خواهد شد.

یک پاسخنامه و دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی برای هر داوطلب

توکلی بیان کرد: در آزمون سال ۹۷ یک پاسخنامه و دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی در قالب دو بسته به داوطلبان داده می‌شود. همه سوالات عمومی و اختصاصی داوطلبان شخصی‌سازی شده است و داوطلبان باید به مشخصات فردی مندرج بر روی دفترچه سوالات دقت کنند. این دفترچه‌‌ها به چهار گروه C, D, E, F تقسیم می‌شود. به جز دفترچه‌های زبان‌های غیرانگلیسی، اقلیت‌ها مذهبی و گروه‌ها آزمایشی ۲ و ۳ و دروس تخصصی زبان فرانسه و آلمان که منحصرا شخصی‌سازی شده‌اند اما سوالات دارای تنوع نیست.

وی تاکید کرد: هر یک از سوالات اختصاصی و عمومی داوطلبان در بسته‌های جداگانه است و عناوین دروس و تعداد سوالات و زمان هر یک از دروی در دفترچه ذکر شده است.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: هر یک از گروه‌های آزمایشی ۱۰۰ سوال عمومی دارند که باید در ۷۵ دقیقه به آنها پاسخ دهند این سوالات شامل ۲۵ سوال زبان و ادبیات فارسی، ۲۵ سوال زبان عربی، ۲۵ سوال فرهنگ و معارف اسلامی و ۲۵ سوال زبان انگلیسی است. داوطلبانی که باید به سوالات اقلیت‌های مذهبی یا زبان‌های خارجی دیگر غیر از انگلیسی پاسخ دهند نیز در دفترچه سوالات عمومی مشخص شده است.

توکلی اضافه کرد: دفترچه سوالات اختصاصی گروه ریاضی شامل ۱۳۵ سوال است که داوطلبان ۱۷۵ دقیقه فرصت پاسخگویی دارند. گروه علوم تجربی نیز باید به ۱۷۰ سوال در زمان ۱۷۵ دقیقه پاسخ دهند، داوطلبان گروه تجربی که دیپلم بهیاری نیز دارند باید به ۵۰ سوال دفترچه سوال شماره ۳ در مدت ۳۰ دقیقه پاسخ دهند.

وی افزود: داوطلبان گروه علوم انسانی نیز باید به ۱۸۰ سوال در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ دهند، همچنین کسانی که متقاضی علوم فقه هستند می‌توانند به سوالات دفترچه شماره ۳ پاسخ دهند. همچنین داوطلبان گروه هنر باید به ۱۶۰ سوال اختصاصی در مدت ۱۶۵ دقیقه پاسخ دهند، همچنین داوطلبان گروه زبان‌های خارجی نیز باید به ۷۰ سوال اختصاصی در ۱۰۵ دقیقه پاسخ دهند. زبان‌های ایتالیایی و روسی سوال تخصصی ندارند.

وی افزود: در این آزمون یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و ۴۱۲ هزار و ۵۱۲ نفر زن هستند، به عبارت‌ دیگر ۵۹٫۳۳ ثبت‌نام کنندگان زن و ۴۰٫۷۷ درصد مرد هستند.

افزایش آمار ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۹۷ نسبت به سال گذشته

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: آمار ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۹۷ نسبت به ۹۶، ۲۷ هزار و ۴۶۶ نفر بیشتر است و مانند سال‌های گذشته به دواطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف اجازه داده شده است که در گروه‌های آزمایشی زبان و هنر نیز شرکت کنند، براساس آمارها ۶۶ هزار و ۶۴۹ داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۱۳۸ هزار و ۸۶ داوطلب در گروه آزمایشی زبان خارجه ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلی ادامه داد: با جمع ثبت‌نام‌کنندگان گروه‌های هنر و زبان‌های خارجه مجموعا یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: کارت ورود به جلسه آزمون از روز یکشنبه ۳ تیر منتشر می‌شود و تا روز چهارشنبه ۶ تیر ادامه دارد.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان باید توجه داشته باشند که علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه گروه آزمایشی اصلی، کارت ورود به جلسه گروه‌های آزمایشی شناور را نیز تهیه کنند.

آنا

برچسب ها: , , , , , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه