× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان برتر کشور/ آخرین مهلت ثبت‌نام تا ۶ شهریور

پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، این تسهیلات شامل موارد متعددی از قبیل راتبه دانشجویی، اعتبار آموزش‌یاری، اعتبار پژوهش‌یاری، اعتبار فن‌یاری، اعتبار توان‌مندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توان‌مندی کارآفرینی و … به دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اعطا می‌شود.

دانشجویان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری حرفه‌ای، دکتری تخصصی همه رشته‌ها و دوره‌های تخصصی و فوق‌تخصصی رشته‌های علوم پزشکی که در سال‌های مجاز تحصیل در هر یک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند، می‌توانند از این جوایز بهره‌مند شوند.

بررسی پرونده دانشجویان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان به نشانی soraya.bmn.ir و سپس انتخاب گزینه «شروع فرایند» در فرایند «درخواست بررسی پرونده برای جایزه‌های تحصیلی» در بخش «درخواست‌های» سامانه است.

متقاضیان برای بهره‌مندی از این جوایز باید دارای یکی از ویژگی‌های کسب مدال طلا، نقره یا برنز در المپیادهای دانش‌آموزی ملّی و جهانی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌های کشور (رتبه‌های کشوری زیر ۱۰۰۰ ورود به دوره کارشناسی یا دکتری حرفه‌ای در گروه‌های ریاضی و فنّی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان‌های خارجی و رتبه‌های زیر ۵۰ در مجموعه امتحانی در دوره کارشناسی‌ارشد)، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون‌های جامع علوم پایه، پیش‌کارورزی، دستیاری در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی، کسب رتبه اول تا سوم در المپیادهای ملّی دانشجویی، کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه، کسب عنوان دانشجوی نمونه کشوری، برگزیده شدن در جشنواره‌های علمی، پژوهشی،‌ فناورانه مورد تایید بنیاد، برگزیدگان هنری، ادبی یا قرآنی (براساس مقررات بنیاد)، برگزیده شدن در مسابقه‌های ملی و جهانی مهارت، ثبت اختراع برگزیده براساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده و حائز بیشترین امتیاز از فعالیت‌های نخبگانی باشند.

دانشجویان باید اول حدنصاب مورد تأیید بنیاد را از فعالیت‌های نخبگانی (شامل فعالیت‌­های فنّاورانه، پژوهشی و آموزشی) به‌دست آورند و دوم اینکه دارای بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان باشند. بررسی داشتن حد نصاب لازم و کسب بیشترین امتیاز در بین متقاضیان، براساس فعالیت‌های نخبگانی اعلامی متقاضی، از سوی سامانه اطلاعاتی بنیاد محاسبه و نتیجه آن از طریق سامانه به متقاضی اعلام می‌شود.

فرصت نهایی برای تکمیل پرونده و ارائه درخواست، ششم شهریور امسال است و باید دانشجویان اطلاعات خود را به همراه مدارک حداکثر تا این تاریخ در سامانه اطلاعاتی بنیاد بارگذاری کنند و سپس گزینه «شروع فرایند» را در فرایند «درخواست بررسی پرونده برای جایزه‌های تحصیلی» در بخش «درخواست‌ها»ی سامانه انتخاب کنند.

ملاک محاسبه میانگین کل دانشجو در طول تحصیل، میانگین کسب‌شده دانشجو تا تاریخ ۱ شهریور است و با توجه به بسته شدن سامانه اطلاعاتی در تاریخ ۶ شهریور، باید دانشجویان آخرین میانگین کلّ خود را حداکثر تا این تاریخ در سامانه ثبت کنند.

آنا

برچسب ها: , , , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه