× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

انتخاب رشته کارشناسی‌ ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و ثبت‌نام دوره بدون آزمون این مقطع آغاز شد+ جزئیات

 متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۶ که در آزمون این مقطع که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده، شرکت کرده‌اند، می‌توانند هم‌اکنون تا پایان روز شنبه ۱۰ تیر به پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه و انتخاب رشته کنند.

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی‌ارشد که مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه و تهیه کارت اعتباری انتخاب رشته از سامانه مذکور، رشته محل‌های انتخابی خود را تکمیل کنند.

هر داوطلب می‌تواند متناسب با کد رشته امتحانی خود در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تا ۱۰۰ کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته ثبت کند. داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت‌نام و در آزمون شرکت کرده‌اند، می‌توانند رشته محل‌های متناسب با کد رشته امتحانی دوم خود را براساس اولویت موردنظر در میان ۱۰۰ رشته محل انتخابی درج کنند.

گزینش علمی براساس نمره کل مندرج در کارنامه اعلام شده برای داوطلب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود، بنابراین داوطلبان باید دقت کنند که تقدم یا تأخر ثبت کد رشته محل‌های انتخابی از سوی داوطلب هیچگونه تأثیر و یا امتیازی در گزینش نهایی ندارد و صرفا نشانگر ترتیب علاقه داوطلب به تحصیل در رشته محل مربوطه خواهد بود.

ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون (استعددهای درخشان) مقطع کارشناسی ارشد ویژه فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی واحدها و مراکز آموزشی وابسته دانشگاه آزاد اسلامی نیز همزمان با انتخاب رشته داوطلبان آغاز می‌شود. متقاضیان این دوره باید با مطالعه دقیق مفاد دفترچه راهنما در ارتباط با شرایط و ضوابط ثبت‌نام نسبت به تهیه کارت اعتباری و ثبت‌نام در این دوره اقدام کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون (استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی نیز همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق سامانه www.azmoon.org منتشر شده است و به داوطلبان اکیدا توصیه می‌شود قبل از تهیه کارت اعتباری انتخاب رشته یا ثبت‌نام دوره بدون آزمون (استعدادهای درخشان) دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

آنا

برچسب ها: , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه