× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

جزئیات جذب برگزیدگان مسابقات روبوکاپ در دانشگاه آزاد

دکتر فرهاد رهبر در حاشیه سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به موفقیت‌های این دانشگاه در تجاری‌سازی دستاوردهای حوزه رباتیک، افزود: در حوزه تجاری‌سازی موفقیت‌های خوبی را داشته‌ایم به گونه‌ای که ربات‌های حمل کالا، ربات آتش‌نشان و ربات‌های مین‌یاب از جمله دستاوردهای این دانشگاه است که به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه می‌تواند این امر آغاز حرکتی بزرگ در توسعه علمی باشد، اظهار کرد: بر این اساس ما حمایت از نخبگان را در دستور کار داریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استخدام برگزیدگان مسابقات رباتیک را از جمله این حمایت‌ها نام برد و توضیح داد:‌ افرادی که دارای رتبه‌های برتر هستند و بتوانند خود را به اثبات برسانند و در راستای تولید ثروت از طریق علم به ما کمک کنند مورد حمایت دانشگاه آزاد قرار می‌گیرند.

به گفته وی، قرار است آیین‌نامه‌ای در این زمینه در دانشگاه آزاد تدوین شود.

رهبر همچنین در خصوص نحوه جذب این برگزیدگان، توضیح داد: جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه مسیر متفاوتی دارد چرا که محور جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه پژوهشی است از این رو باید افراد شایستگی‌های لازم در امر تحقیق و توسعه داشته باشند.

وی اضافه کرد: افرادی که دارای شایستگی‌های علمی باشند، می‌توانند با جذب در این دانشگاه طرح‌های خود را تجاری کنند و مشکلات موجود در امر تجاری‌سازی را مرتفع کنند.

علاوه بر آن دکتر علی‌اکبر ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به صندوق جذب اعضای هیات علمی، افزود: این دانشگاه اقدام به جذب نخبگان به ویژه نخبگان جوان به عنوان اعضای هیات علمی خواهد کرد. این افراد می‌توانند هم از دانشگاه‌های آزاد و هم سایر دانشگاه‌ها باشند.

ولایتی به اثبات رسیدن مراتب شایستگی این افراد در دوره‌های بالای علمی را شرط جذب اعضای هیات علمی دانست و خاطرنشان کرد: در این صورت این افراد می‌توانند جزو اساتید این دانشگاه شوند.

به گفته وی، ورود به دانشگاه آزاد منوط به کسب درجات علمی است که در این راستا ابتدا باید افراد در معاونت پژوهشی این دانشگاه جذب شوند.

ایسنا

برچسب ها: ,توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه