× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

جزئیات خرید کتاب توسط واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه کتاب تهران

 در این بخشنامه آمده است: نظر به برگزاری سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت در مصلای امام خمینی‌(ره) تهران، برای تقویت کتابخانه‌های واحدهای دانشگاهی، واحدها می‌‌توانند نسبت به خرید کتاب‌های موردنیاز از نمایشگاه اقدام کنند.

براساس این بخشنامه؛ خرید کتاب باید با توجه به اهداف آموزشی، نیاز کاربران و محدودیت‌های مالی، فضا و نیروی انسانی کتابخانه‌ها و استانداردهای کتابخانه‌های دانشگاهی، همچنین سیاست هدایت واحدهای دانشگاهی در راستای حرکت به سمت دانشگاه سبز و استفاده از کتاب‌های الکترونیکی انجام شود.

در این بخشنامه تاکید شده تهیه فهرست کتاب‌های موردنیاز هر واحد بر اساس اولویت کتابخانه واحد، با نظر کمیته‌های انتخاب کتاب و نیاز دانشجویان انجام شود.

بر اساس بندهای این بخشنامه؛ با توجه به اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یکپارچه دارای غرفه عرضه و فروش کتاب‌های چاپ شده خود در نمایشگاه هستند، هر واحد دانشگاهی با خرید از این غرفه‌ها می‌توانند از تسهیلات و تخفیف‌های ویژه‌ برخوردار شده و نسبت به غنی‌سازی کتابخانه‌های خود اقدام کنند. همچنین خرید کتاب‌های داخلی از ناشران دانشگاهی وابسته به وزارتین نیز در اولویت است.

درخصوص خرید کتاب های لاتین با توجه به توافق انجام‌شده میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحدهای دانشگاهی می توانند از حمایت مالی ۲۵درصد تخفیف نسبت به تهیه کتاب لاتین برخوردار شوند. متقاضیان برای ثبت‌نام با مراجعه به سایت http://tibf.ir (http://tibf.ir/fa) (سامانه ثبت‌نام و مدیریت بن سازمان ها و نهادها) اقدام کنند.

لازم به یادآوری است معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه همچون سال های گذشته نسبت به تهیه منابع لاتین و اشتراک به پایگاه های ناشران بین‌المللی اقدام می کند و واحدهای دانشگاهی نیز دسترسی به منابع یادشده را دارند. ضروری است واحدها در صورت نیاز، کمال دقت و صرفه‌جویی را در خرید کتاب‌های لاتین داشته باشند و نسبت به خرید و تهیه کتاب‌های چاپ‌شده سال های ۲۰۱۵ و پس از آن اقدام کنند.

اعلام سقف خرید کتاب‌های لاتین

براساس این بخشنامه؛ سقف خرید کتاب‌های لاتین برای واحدهای جامع تا ۳۰۰ میلیون ریال، واحدهای بسیار بزرگ تا ۲۰۰ میلیون ریال، واحدهای بزرگ و متوسط تا ۱۰۰ میلیون ریال و واحدهای کوچک تا ۵۰ میلیون ریال است.

گفتنی است مراکز آموزشی باید از طریق واحد مادر اقدام به خرید کنند.

آنا

برچسب ها: , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه