× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

جزئیات شرکت در آزمون دکتری عمومی داروسازی اعلام شد

فقط دانش‌آموختگانی که قبل از آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده و مدرک کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد آنها مورد ارزشیابی و تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

برخورداری از سلامت کامل تن و روان، مجاز به تحصیل بودن از نظر قوانین و مقررات جاری کشور، داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد داروسازی خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت از شرایط شرکت در این آزمون است.

همچنین به فارغ‌التحصیلان کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد داورسازی خارج از کشور که قبل از آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده‌اند، اجازه داده می‌شود بعد از قبولی در آزمون دکتری عمومی داروسازی با پرداخت شهریه در یکی از دانشگاه‌های علوم پایه پزشکی ادامه تحصیل دهند.

آزمون ارتقای دانش‌آموختگان کارشناسی و کارشناسی‌ارشد داروسازی خارج از کشور به دکتری عمومی داروسازی به صورت کتبی برگزار و مواد امتحانی شامل فارماسیوتیکس، فارمانکوگنوزی، بیوتکنولوژی، داروسازی بالینی، شیمی دارویی، داورشناسی و سم‌شناسی می‌شود.

متقاضیان می‌توانند از ۳ تا ۸ خرداد از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانی www.sanjeshp.ir در این آزمون شرکت کنند.

کسب ۶۰ درصد نمره کل آزمون حدنصاب قبولی است و پذیرفته‌شدگان موظفند برای پذیرش و انتخاب واحد، حداکثر تا دو ترم تحصیلی بعد از قبولی به یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنند.

آنا

برچسب ها: , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه