× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

دانشگاه آزاد ۲ میلیون نفر ساعت دوره آموزش صنعتی برگزار می‌کند

برات قبادیان در نمایشگاه مطبوعات گفت: «ما با مراکز آموزشی به‌ویژه مراکز آموزش عالی تفاهم‌نامه‌هایی امضا کردیم که یکی از این مراکز دانشگاه آزاد اسلامی است.»

او ادامه داد: «در سال ۹۶ قرار است ۱۱ میلیون نفر ساعت آموزش‌های کوتاه‌مدت برگزار کنیم که ۲ میلیون نفر ساعت دانشگاه آزاد متقبل شده است.»

معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تسهیلات به دانشجویان مشغول به تحصیل گفت: «دانشجویان در مقاطع کارشناسی می‌توانند در مراکز صنعتی دوره کارآموزی خود را بگذرانند. همچنین دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند پایان‌نامه‌های و رساله‌های خود را به زمینه صنعت و معدن و تجارت اختصاص بدهند و مسائل موجود را حل کنند که هزینه‌های این دوره‌ها را بنگاه‌ها می‌پردازند. در این راستا تفاهم‌نامه‌ای دیگر، اساتید هم می‌توانند دوره فرصت مطالعاتی صنعتی را در صنعت بگذارنند. هزینه‌های این‌گونه تبادل دانش و اطلاعات را وزارت صنعت می‌پردازد.»

او ادامه داد: «فرصت مطالعات صنعتی که در سه ماه اخیر شروع کردیم، برای اولین بار طراحی شده است و تاکنون ۱۳۰ مورد واحدهای صنعتی معدنی اعلام نیاز دادند. ۳۰ نفر از دانشگاه‌ها اعلام آمادگی کردند و مشغول به کار شدند. همچنین فارغ‌التحصیلان دوره دکتری می‌توانند دوره‌های پسادکتری صنعتی بگذرانند و از این طریق به صنعت کمک می‌کند.»

آنا

برچسب ها: , , , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه