× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

رقابت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری در کنکور ۹۷

دکتر حسین توکلی گفت: آزمون سراسری سال ۹۷ برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه و شبانه و نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام‌نور، رشته‌های بازآزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر برگزار می‌شود.

وی افزود: در این آزمون یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و ۴۱۲ هزار و ۵۱۲ نفر زن هستند، به عبارت‌ دیگر ۵۹٫۳۳ ثبت‌نام کنندگان زن و ۴۰٫۷۷ درصد مرد هستند.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: آمار ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۹۷ نسبت به ۹۶، ۲۷ هزار و ۴۶۶ نفر بیشتر است و مانند سال‌های گذشته به دواطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف اجازه داده شده است که در گروه‌های آزمایشی زبان و هنر نیز شرکت کنند، براساس آمارها ۶۶ هزار و ۶۴۹ داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۱۳۸ هزار و ۸۶ داوطلب در گروه آزمایشی زبان خارجه ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلی ادامه داد: با جمع ثبت‌نام‌کنندگان گروه‌های هنر و زبان‌های خارجه مجموعا یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: کارت ورود به جلسه آزمون از روز یکشنبه ۳ تیر منتشر می‌شود و تا روز چهارشنبه ۶ تیر ادامه دارد.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان باید توجه داشته باشند که علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه گروه آزمایشی اصلی، کارت ورود به جلسه گروه‌های آزمایشی شناور را نیز تهیه کنند.

توکلی بیان کرد: آزمون سراسری ۹۷، در ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود. نتیجه اولیه به صورت کارنامه دهه دوم مرداد ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش اعلام می‌شود.

آنا

برچسب ها: , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه