× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

فعالیت ۲۷ هزار پژوهشگر جوان در حوزه رباتیک

 دکتر مرتضی موسی خانی در افتتاحیه سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران، از حمایت‌های دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این مسابقات قدردانی کرد و گفت: این مسابقات برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ با هدف ساخت ربات‌های پایه متحرک برای فعالیت در عملیات‌های پرخطر و زیانبار برای انسان، توسط ژاپن برگزار شد و در سال ۱۹۹۷ بین‌المللی شد.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: در سال ۱۳۸۳ اولین بار پروپوزال برگزاری این مسابقات به میزبانی ایران، به فدراسیون جهانی ارائه شد و از آن سال تاکنون ۱۲ دوره از این مسابقات را برگزار کرده ایم و دسامبر ۲۰۱۸ نیز این مسابقات را در جزیره‌ کیش برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: امیدوارم با برگزاری این مسابقات، در توسعه‌ دانش هوش مصنوعی و رباتیک که موردنیاز کشور است، بتوانیم گام‌های اساسی برداریم.

موسی خانی به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص تولید علم، جنبش نرم افزاری و ساخت محصولات موردنیاز کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به پتانسیل های موجود این حوزه در کشور، برای آشنایی نسل جوان و نوجوان با فناوری و تکنولوژی روز دنیا تلاش خواهیم کرد تا انشاالله در آینده به جای صادرات نفت و محصولات خام، صادرات تکنولوژی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در ادامه گفت: این مسابقات در دوره اول با ۸۰ تیم برگزار شد ولی امروز ۸۰۰ تیم شرکت کننده داریم، اکنون ۲۷هزار نفر به صورت مستقیم در این حوزه فعالیت دارند. مراکز تحقیقاتی متعددی در قالب شرکت های کوچک و شرکت های دانش بنیان در کشور راه اندازی شده که برای مشتریان داخلی و خارجی فعالیت می کنند.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با حمایت‌های دکتر فرهاد رهبر و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی‌های منسجمی که صورت گرفته، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار امسال، گام های موثر و جدی برداریم.

آنا

برچسب ها: , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه