× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

منطقه‌ای شدن مهم‌ترین برنامه دانشگاه پیام نور در سال ۹۷

رئیس دانشگاه پیام نور در دیدار نوروزی با مدیران، اعضای هیات علمی و کارکنان سازمان مرکزی افزود: هدایت و کنترل کلیه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در سراسر کشور توسط سازمان مرکزی صورت می گیرد . همکاران دانشگاه در سازمان مرکزی با هر روحیه ای کارکنند، این روحیه در زیر مجموعه دانشگاه پیام نور جاری می شود و چه بهتر که بتوانیم در سال جدید، امید، دقت، سرعت و حسن انجام کار را در بدنه خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور گسترش دهیم.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به برنامه های مهم دانشگاه در سال ۹۷ گفت: منطقه ای شدن دانشگاه پیام نور علاوه بر اینکه در اساسنامه دانشگاه نیز لحاظ شده، وظیفه ای است که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیات امنا بر دوش ما گذاشته شده و قصد داریم تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید آن را اجرا کنیم که در این برنامه دانشگاه پیام نور در سراسر کشور به ده منطقه تقسیم می شود.

دکتر زمانی آمایش مراکز و رشته ها را یکی دیگر از برنامه های دانشگاه در سال جدید عنوان کرد و گفت: آمایش مراکز و واحدهایی که دارای تعداد کمی دانشجو هستند، باید به شکل صحیحی تصمیم گیری و به سرعت اجرا شود.

وی با عنوان اینکه برای جبران کمبود دانشجو باید از پتانسیل دانشگاه در زمینه نوآوری، فناوری، استارت آپها و همچنین تاسیس شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم، افزود: بهره مندی از این پتانسیل ها موجب می شود تا بهتر بتوانیم فعالیت های تحقیقاتی در سطح ملی را انجام داده و این مسئله را به گونه ای نهادینه کنیم که پروژه های تحقیقاتی ملی به دانشگاه پیام نور واگذار شود.

دکتر زمانی تاکید کرد: ۸۰ درصد رشته های دانشگاه پیام نور در حوزه علوم انسانی است که می توان با بهره گیری از این ظرفیتها، پروژه های تحقیقاتی بزرگ ملی در زمینه های مختلف مسائل اجتماعی ، معضلات و … را در دانشگاه پیام نور به دلیل گستردگی در سراسر کشور انجام داد.

وی همچنین بین المللی شدن دانشگاه را بسیار مهم دانست و افزود: دانشگاه پیام نور باید در زمینه جذب دانشجوی خارجی، گسترش مرزهای دانش و آموزش زبان فارسی به علاقه مندان در سراسر جهان به انسجام بهتری برسد و از ظرفیت های آموزش الکترونیکی و شیوه آموزشی نیمه حضوری برای این منظور به شکل مطلوب تری استفاده کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، وی با عنوان اینکه سال ۹۶ با همه فراز و نشیب ها به پایان رسید و سال ۹۷ را با امید به اینکه سال بهتری باشد،آغاز می کنیم ، افزود: مسئولان دانشگاه پیام نور منتظر ایده های خلاقانه تمامی اعضای این خانواده بزرگ هستند چرا که برای گذار از شرایط حساس کنونی، وحدت و همزبانی بیشتری لازم است.

ایسنا

برچسب ها:

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه