× پیام نور - پاسخنامه های سال های 91-92 و 92-93 ، 6 ترم رایگان در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال اول 91 تا تابستان 95 در سایت موجود است.
× پیام نور - نمونه سوالات نیمسال دوم 94-95 و تابستان 95 در سایت قرار گرفت.
× پیام نور - در حال به روزرسانی نیمسال های جدید.

پذیرش بیش از ۲۹۴ هزار نفر در دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌‌ای و موسسات غیرانتفاعی/ یکشنبه آخرین مهلت ثبت‌نام

دکتر حسین توکلی  در این باره گفت: «تا ساعت ۱۰صبح امروز، پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت، ۵۰ هزار و ۵۲ داوطلب برای این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند. به همه متقاضیانی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند، توصیه می‌شود در مهلت باقی‌مانده به سایت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه‌های منتشر شده این سازمان، در صورت واجد شرایط و علاقه‌مند بودن، تا پایان روز ۳۱ اردیبهشت ثبت‌نام کنند.»

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: «براساس ضوابط، پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید برای ۴۲ کد رشته امتحانی صورت می‌گیرد. پذیرش در ۳۱ کد رشته امتحانی از ۴۲ کد رشته امتحانی منحصرا براساس سوابق تحصیلی است. بنابراین، هر یک از داوطلبان ۳۱ کد رشته امتحانی در این مرحله تنها باید ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند. آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نمی‌شود و ملاک پذیرش آنها، معدل کل دیپلم است.»

به گفته توکلی، اما پذیرش در ۱۱ کد رشته دیگر از میان ۴۲ کد رشته امتحانی، براساس نمره‌های آزمون و مطابق جدول شماره یک مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول‌های شماره دو و سه این دفترچه انجام می‌شود.

او افزود: «طبق برنامه زمانی اعلام شده قبلی، آزمون این ۱۱ کد رشته امتحانی در روز جمعه، ۱۳ مرداد ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود و کارت شرکت در آزمون داوطلبان این ۱۱ کد رشته از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.»

توکلی گفت: «ظرفیت پذیرش دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۶ در مجموع ۲۹۴ هزار ۶۸۴ نفر است و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی هم در دهه آخر شهریور ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.»

آنا

برچسب ها: , , , ,

توجه با عضویت در کانال تلگرامی ما از خبرنامه و امکانات آینده سایت به رایگان بهره مند شوید.توجه